Tuning Cup 2012 – jak to bude dál?

/, Tuning Cup/Tuning Cup 2012 – jak to bude dál?

Tuning Cup 2012 – jak to bude dál?

Máme tu leden roku 2012 a o pokračování soutěže Tuning Cup se toho zatím příliš neví. Od srpnového „finále“ v Příbrami uplynulo už moře času, informace o dalších záměrech ale stále chybí. Možná je na čase trošku poodkrýt karty, ať víte, jak to s nadcházející sezónou vlastně vypadá …

Na začátek možná trochu obehraná písnička. Po nepříliš povedeném ročníku 2011 jsme se dlouhou dobu nemohli rozhodnout, co dál. Vím, že tohle slyšíte každý rok, ale ona je to vážně pravda … 🙂 Nedávno jsem narazil na fotky z roku 2005, kdy proběhl premiérový ročník Tuning Cupu. Teprve v tu chvíli mi „docvaklo“, jak jsme tady už dlouho a kolik času a práce to všechno stálo. A tak jsme si řekli, že je škoda to jen tak bez boje opustit …

Dost nostalgie, pojďme se konečně podívat, jak to vypadá s rokem 2012. Čtyřměsíční odpočinek udělal své, takže chuť do něčeho se pustit je zpátky. Víc než kdy jindy budou ale v letošním roce hrát roli finanční prostředky. Loňská „sezóna nesezóna“ bez pořádného finále, to prostě nebylo ono. Proto jsme se rozhodli jednoznačně – Tuning Cup 2012 ano, ale jedině s pořádným zakončením, na které jste byli v letech 2006 – 2010 zvyklí. Kdo neví, o čem je řeč, ať si vzpomene například na Tuning Salon Brno 2010 – hala je prostě hala, tohle nikdy žádný klasický tuningový sraz nenahradí. A právě výstava, která by měla zakončit Tuning Cup 2012, bude ten největší oříšek po stránce finanční. Postupně vedeme jednání s partnery a teprve první výsledky nám napoví, jestli se bude dát vše zvládnout. Jakákoliv pomoc je samozřejmě vítána 🙂 Na konci měsíce února by mělo být jasno o tom, jestli se Tuning Cup 2012 uskuteční. Nastat tedy může některá z těchto tří variant:

 1. Tuning Cup 2012 (4 srazy) + výstavní akce v Praze 
 2. Sezóna 2012 na tuningových srazech se neuskuteční, bude pouze výstavní akce v Praze
 3. Neproběhne ani sezóna, ani výstava …

Nejraději bychom samozřejmě byli, pokud by se podařilo zajistit první variantu, tedy pěknou sezónu na tuningových srazech zakončenou dvoudenním finále v Praze. K tomuto cíli je ovšem nutné urazit ještě pěkný kus cesty a ta nebude vůbec jednoduchá. I přesto ale aktivně probíhá výběr srazů a komunikujeme s jejich pořadateli. Ze čtyř míst v kalendáři jsou již dvě obsazena, pokud tedy vše „klapne“, představí se Tuning Cup na těchto akcích:

Pořadatelů srazů jsou si vědomi, že to ještě neznamená, že se na akci na 100 % představíme a naši situaci chápou. Další dvě místa jsou stále volná. Záměry některých pořadatelů ještě nejsou k dispozici a sami čekáme, jakou podobu tuningový kalendář v příštím roce dostane. 

Čekat na výsledek jednání s partnery nemá smysl, do práce se musíme pustit už nyní. Proto opět přivítáme vaše náměty, které můžete směřovat na info(zavináč)tuningcup.cz. Na všechny došlé emaily se budeme snažit odpovědět. Pokud by chtěl někdo rozšířit řady porotců soutěže, může se nám také ozvat. Dveře jsou otevřené každý rok, tak proč to nezkusit. 

Co napsat závěrem? Těm, kdo mají v současné době auto rozebráno na tisíc kousků a poctivě pracují na jeho další evoluci, přejeme hodně trpělivosti, štědrého sponzora, dobré zázemí a teplo v garáži :-). Věříme, že budeme u toho, až se přijedete podívat na některý z tuningových srazů v příštím roce a rádi vás přivítáme přímo v prostoru soutěže Tuning Cup. Velké poděkování za dlouholetou podporu posíláme také panu Petruškovi do společnosti AZ pneu, který celý projekt od začátku výrazně podporuje. Ještě jednou děkujeme!

Aktuální informace o Tuning Cupu 2012 naleznete vždy na www.tuningcup.cz, tak naše stránky nezapomeňte sledovat!

By | 2016-03-31T16:27:18+00:00 14. 1. 2012|Srazy, Tuning Cup|5 komentářů

About the Author:

5 komentářů

 1. Any 19.1.2012 at 13:05

  člověk jak je zblblý z FB .. tak tu marně hledám tlačítko .. to se mi líbí 🙂 … úplně na mně dýchla nostalgie, když si vybavím Prahu výstaviště rok 05, jak jsem si nadšeně prohlížela Sharana na zlatejch pletenejch kolech 🙂 .. o TT ani nemluvím … nápad s Prahou se mi vážně líbí .. držím palečky, aby se TC letos mohl realizovat!!

 2. Smoula 21.1.2012 at 11:15

  Praha je good. Doufejme ze se vam vse podari zrealizovat a smoulove by se taky zase ukazali s novym kouskem.

 3. Jan 27.1.2012 at 8:27

  asi bych to odpiskak uplne… at ty nej auta jezdi na kazdy sraz a ne jen tuning cup

 4. Filip Taubner 27.1.2012 at 9:30

  2 Jan: z vlastní zkušenosti můžu říct, že záleží na tom, kde a za jakých podmínek daný sraz probíhá. A to, jestli je tam TC nebo není, myslím, že pro pravé nadšence není rozhodující faktor. Za sebe, když si můžu vybrat tak radši volím srazy typu Heřmanův Městec, Vysoké Mýto, Pardubice, Hracholusky, Skodahome, Plasy, Bělá a nebo „D“… kde hrozí opravdu jen malé riziko, že někdo někoho přejede a kde se dá normálně dojít na WC a nee stát frontu před ToiToikou
  …a je přeci jen příjemnější vystavovat na trávě než na betonové letištní ploše… tam, kde se dá najít stín, bývá tam větší klid a žádný magor ti za zády nepálí pneumatiky…

 5. ája 29.1.2012 at 23:24

  Já si přeji aby TC bylo dál.S krásným finálem plným nablýskaných aut.Jan: píšeš odpískat kdo chce přece jezdit a má na benzín a vstup bude jezdit bez ohledu na TC. Kdo na to nemá peníze tak se snaží aspoň našetřit a ukázat svoje auto na třeba jen dvou srazech a pokud má na výběr možná si vybere sraz z TC protože se tam může utkat se sobě rovnými.Každý normální soutěživí člověk přece nechce pohár zadarmo někde z parkoviště.Mě spíš na posledních srazech chybí ta přátelská nálada ,soudružnost.Nemyslím všechny účastniky ale kde je ,že jsme stavěli auta pro sebe ne pro kalíšky,radili jsme se řekli si na rovinu hele co to máš za hnus na autě,nebo aby konkurent přišel tý jo tak to je pěkny zamakal si.Přece je jedno jestli jsme poslední nebo první.Možná jsem z jiné galaxie ale já letos byla brambora no a co udělala jsem na autě motor to bylo vítězství .Kam zmizela ta radost z udělané práce to nadšení.Teď někdo skončí mimo bednu a už píše hnusy na fb anebo tady.Doufám,že TC bude i když autem nebudu jezdit tato soutěž stojí za další ročník.

Komentáře jsou uzavřeny.